W całej swojej historii firma była zauważana za ciągły udział w wyścigach, szczególnie w Formule 1, gdzie jest najbardziej utytułowanym zespołem wyścigowym, organizującym najwięcej mistrzostw konstruktorów (16) i produkującym największą liczbę zwycięskich kierowców (15) Samochody Ferrari są powszechnie postrzegane jako symbol prędkości, luksusu i bogactwa.

Wynajem samochodów dostawczych a historia samochodów Ferrari

Enzo Ferrari nie był początkowo zainteresowany pomysłem produkcji samochodów drogowych, kiedy w 1929 r. założył Scuderia Ferrari z siedzibą w Modenie. Scuderia Ferrari (wymówiona [skudeˈriːa]) dosłownie oznacza „Ferrari Stable” i zwykle oznacza „Team Ferrari”. Ferrari kupiło, przygotowało i wyposażyło samochody wyścigowe Alfa Romeo dla kierowców dżentelmeńskich, funkcjonujące jako oddział Alfa Romeo zajmujący się wyścigami. W 1933 roku Alfa Romeo wycofała się z wewnętrznego zespołu wyścigowego, a Scuderia Ferrari przejęła rolę zespołu: Scuderia otrzymała samochody Grand Prix Alfy o najnowszej specyfikacji i wystawiła wielu znanych kierowców, takich jak Tazio Nuvolari i Achille Varzi. W 1938 r. Alfa Romeo wznowiła działalność wyścigową w Mediolanie, tworząc Alfa Corse i zatrudniając Enzo Ferrari jako kierownika nowego wydziału wyścigów, w związku z czym Scuderia Ferrari została rozwiązana. Wynajem samochodów dostawczych.

We wrześniu 1939 r. Ferrari opuścił Alfa Romeo pod warunkiem, że przez co najmniej cztery lata nie będzie używał nazwy Ferrari w związku z wyścigami lub samochodami wyścigowymi. Kilka dni później założył Auto Avio Costruzioni, z siedzibą w zakładach starej Scuderia Ferrari Nowa firma rzekomo produkowała obrabiarki i osprzęt lotniczy. W 1940 roku Ferrari wyprodukowało samochód wyścigowy Tipo 815 na platformie Fiat. Był to pierwszy samochód Ferrari, który zadebiutował na Miglii w 1940 roku, ale z powodu II wojny światowej konkurencja była niewielka. W 1943 roku fabryka Ferrari przeniosła się do Maranello, gdzie od tamtej pory jest obecna. Fabryka została zbombardowana przez aliantów, a następnie przebudowana wraz z fabryką samochodów drogowych.

Okresowy wynajem samochodów dostawczych

Pierwszym samochodem Ferrari był silnik 1,5 L V12 o pojemności 1947 125 S, napędzany silnikiem 1,5 L; Enzo Ferrari niechętnie budował i sprzedawał swoje samochody, aby sfinansować Scuderia Ferrari.

Nazwa Scuderia Ferrari została zmartwychwstała, aby oznaczyć fabryczne samochody wyścigowe i odróżnić je od tych, które są polowane przez zespoły obsługi klienta.

Wynajem samochodów dostawczych a fabryczne samochody wyścigowe

W 1960 r. spółka została przekształcona w spółkę akcyjną pod nazwą SEFAC S.p.A. (Societá Esercizio Fabbriche Automobili e Corse).

Na początku 1969 r. Fiat objął 50% udziałów w Ferrari. Natychmiastowym rezultatem był Wynajem samochodów dostawczych inwestycyjnych i natychmiast rozpoczęto prace nad rozbudową fabryki, której celem było przeniesienie produkcji z fabryki Fiata w Turynie w Ferrari, wyposażonej w silnik Fiat Dino. Wzrosły również nowe inwestycje modelowe w Ferrari. W 1988 roku Enzo Ferrari nadzorował wprowadzenie Ferrari F40, ostatniego nowego Ferrari, które zostało wprowadzone na rynek przed jego śmiercią jeszcze w tym samym roku i prawdopodobnie jednego z najsłynniejszych supersamochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano