Escape room – wspaniały sposób spędzania wolnego czasu!

Wiele osób chciałoby przeżyć pewną przygodę. Poczuć, że żyją pełnią życia. Niestety w większości tego typu zabawy są bardzo niebezpieczne i kosztowne. Nie znaczy to jednak, że musimy siedzieć cały czas w domu i zbijać bąki. Escape room – a więc po polsku pokój zagadek – jest miejscem dostępnym w Krakowie, w którym możemy zmierzyć się, jak sama nazwa wskazuje z wieloma zagadkami.

Na wstępnie gorąco polecam Wam: escape room – Lost Room Kraków – http://www.lostroom.pl/ – gdzie możecie wybierać wśród dwóch świetnie przygotowanych pokoi zagadek. Ale, do rzeczy. Escape room to zabawa polegająca na zostaniu zamkniętym w pewnym pomieszczeniu – czytaj pokój zagadek – na klucz, gdzie czekają nas różne wyzwania zazwyczaj sprawdzające nasz spryt. Po ukończeniu wszystkich wyzwań zazwyczaj drzwi, które przez cały czas były zamknięte zostają otwarte lub dostajemy klucz. Oczywiście w razie jakichkolwiek niespodziewanych wydarzeń w każdym pokoju powinien być przycisk kończący zabawę i otwierający drzwi.

zagadki czekajace w escape roomieTen rodzaj rozrywki nabrał w ciągu ostatnich lat raczej negatywny wydźwięk, ze względu na brak tego rodzaju przerywaczy zabawy w niektórych pokojach. Dlatego przed przystąpieniem do gry zawsze należy spytać odpowiednie osoby o to czy i gdzie tego typu guzik się znajduje. Jeżeli go nie ma nie zaleca się korzystania z tego typu pomieszczeń. Jednak jeśli przycisk się znajduje się w pomieszczeniu nie powinno się zwlekać z przystąpieniem do gry w escape room. Jest to wspaniałe i niezapomniane przeżycie, warte swojej ceny. Jednym z miast słynących z tego rodzaju atrakcji, jak właśnie pokój zagadek, jest Kraków.