Jakie wybieramy sukienki do ślubu cywilnego?

Sukienki do ślubu cywilnego (polecamy ) znacznie różnią się od tradycyjnych obszernych sukien, które kojarzymy ze ślubów kościelnych. Skromność samego wydarzenia, jak i nieco mniej oficjalne warunki pozwalają na większą dowolność. W końcu mówimy o najważniejszym ubiorze w ciągu całego naszego życia. Podczas gdy tradycyjna suknia ślubna kojarzy nam się przede wszystkim z koronkami, tiulem czy bielą, tak w czasie ślubu cywilnego możemy wykazać się trochę większą inwencją twórczą. Decydujemy się na coś mniej banalnego. Możemy co prawda zdecydować się na coś tradycyjnego, ale możemy dołożyć trochę więcej niestandardowych elementów. Jesteśmy bardziej otwarci na inne rodzaje kroju czy kolorów. Najważniejszy jest efekt wywołania w uczestnikach wydarzenia dużego wrażenia. Nie chodzi tylko o samo dobre czucie się w samej sukience. Najlepiej po prostu połączyć obie te cechy. Bardzo popularne są długie fasony, które dopasowane są do sylwetki. Coraz więcej wybranek decyduje się jednak na sukienki typu midi czy takie, które sięgają odrobinę ponad kolano. Niekoniecznie z kolei sprawdza się z kolei sukienka mini z powodu doniosłości wydarzenia. Pamiętajmy, że tradycyjne suknie ślubne (pomimo pewnej przesady) nie przez przypadek są aż tak długie. Możemy odsłonić pewne części swojego ciała, wyeksponować swój dekolt, odsłonić odrobinę ramiona, ale starajmy się zrobić to z umiarem. Pomóc w tym może dobrze dopasowane bolerko czy żakiet.

Osobą kwestią jest sam wybór koloru sukienki do ślubu cywilnego. Ciągle najpopularniejszą barwą, która towarzyszy nam w tym szczególnym dniu jest oczywiście biel. Coraz częściej decydujemy się na bardziej ekstrawaganckie kolory. Mowa tu o barwach jasnych, starajmy się unikać raczej sukienek ciemnych, niespecjalnie pasujących do wydarzenia. Sięgajmy po romantyczne kolory w rodzaju jasnego różu, mocnej czerwieni, stonowanego szafiru. W zależności od wieku możemy zdecydować się na sukienki jasnobrązowe czy złote (niekoniecznie najmocniej świecące się). Dużą zaletą takich sukienek jest oczywiście ich późniejsze wykorzystanie. Podczas, gdy suknię ze ślubu kościelnego zakładamy raz, tak nasz wybór na ślub cywilny może mieć zastosowanie w przyszłości. Najlepiej jeżeli jesteśmy na imprezie okolicznościowej, podczas której nie spotykamy tych samych gości co na samym ślubie. Na ślub cywilny często decydują się dziewczyny ciężarne, które chcą przełożyć ślub kościelny na potem. Należy zakupić wtedy coś zwiewnego, niekoniecznie przylegającego do ciała, jeśli naszym celem jest zamaskowanie sylwetki. Należy wystrzegać się falban i drapowań. Odkryte ramiona też mogą okazać się wtedy lekkim problemem. Sprawdzają się sukienki asymetryczne, które pozwalają ukryć delikatnie niektóre doskonałości.

Możemy zastosować całą masę ciekawych dodatków. Najważniejsze i najpopularniejsze w dalszym ciągu są wianki i welony. Suknie ślubne mogą nas delikatnie odstraszać swoją oficjalnością, ale same te dodatki są bardzo uroczym i skromnym uzupełnieniem naszej sukienki. Nie zaszkodzi też wyraźna i widoczna biżuteria w rodzaju srebrnych czy złotych kolczyków. Bardziej odważne osoby mogą zdecydować się na ekstrawagancki i błyszczący diadem. Pamiętajmy też o odpowiednich na okazję butach. Nie musimy koniecznie ograniczać się do koloru samej sukienki, wyraźny kontrast czasami jest jak najbardziej wskazany i przy odpowiednim wyborze wywoła zachwyt wszystkich uczestników wydarzenia. Właśnie na tym nam zależy przecież najbardziej. Nie zapominajmy jednak o samej wygodzie, to przecież najważniejszy dzień naszego życia, a sam komfort jest wtedy absolutnym priorytetem.

Zamieszczono w: Moda