O czym pamiętać przed wyborem nagrobka?

Przed wyborem odpowiedniego nagrobka należy ustalić kilka podstawowych informacji, aby przeprowadzić jego wycenę. Rzetelna kalkulacja pozwoli wybrać odpowiedni materiał i rodzaj dodatków.

Nagrobki Kraków – kilka rad

Co należy uwzględnić podczas wyboru nagrobka? Oto kilka podstawowych informacji, których wymaga zakład kamieniarski w Krakowie:
1. Wymiary podstawy nagrobka – należy tu wziąć pod uwagę przepisy obowiązujące na cmentarzu, lub jeśli nie ma specjalnych wymogów, wystarczy kierować się wymiarami sąsiednich grobów.
2.Rodzaj i kolor kamienia – tutaj wybór jest bardzo bogaty i indywidualny. Warto wybrać materiał odporny na warunki atmosferyczne, czyli granity. Kolor to oczywiście kwestia gustu i indywidualnego podejścia. Można wybrać gotowy wzór z dostępnych opcji w zakładzie lub przyjść z własnym projektem lub zdjęciem nagrobka.
3. Wzór – to kształt nagrobka. Powinien być ponadczasowy, gdyż moda przemija, a wybór najczęściej jest na lata. Można co prawda stworzyć własną kompozycję, jednak warto zaufać fachowcom i wybrać kształt z gotowych wzorów.
4. Fundament – należy poinformować firmę, która przygotuje nagrobek, czy w przyszłości nagrobek będzie musiał być rozbierany ze względu na następny pochówek. W tym przypadku zostanie dostosowany odpowiedni fundament.
5. Litery – nekrologi to również kwestia gustu. Z reguły dostępne są litery piaskowe, kute, okuwane, lub metalowe nakładane ze stopu brązu lub stali nierdzewnej.
6. Dodatki – krzyże, wazony, zdjęcia, lampiony.

Więcej informacji na: nagrobki Kraków

Przy standardowych wzorach i modelach nagrobków montaż nie jest zbyt skomplikowany, stąd nie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Jeśli konieczne będą suwnice lub dźwigi, należy liczyć się z indywidualną wyceną. Na ostateczną wycenę wpływa oczywiście miejsce montażu nagrobka.