Wiara przy pochowaniu zmarłego?

W Polsce trzy czwarte społeczeństwa deklaruje swoją przynależność do kościoła katolickiego. Jednak wypełnianie tradycyjnych rytuałów, jest ważne nawet, wtedy gdy nie jesteśmy związani z kościołem. Takim przejawem naszej praktyki wyznaniowej, jest chowanie zmarłych.
W czasie tak trudnym jak ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa też chcemy, żeby godnie chowano naszych bliskich zmarłych. Rozjechaliśmy po całym świecie i teraz kiedy ten świat stoi w obliczu pandemii, a nasi najbliżsi wyjechali i już do nas nie powrócą w wyniku śmierci, pragniemy sprowadzić ich do domu. Służą do tego firmy, które zajmują się taką usługą. Międzynarodowy transport zmarłych zapewni kompleksową usługę z zagranicy i otoczy bliskich zmarłego należytą opieką. Sprowadzenie zwłok z zagranicy, wiąże się z kosztem, ale nie tylko, potrzebne są zezwolenia konsula, inspektora sanitarnego i ustalenie, jakim transportem zwłoki zostaną przetransportowane.

W tym celu wykorzystujemy taki środek transportu, który zapewni sanitarne bezpieczeństwo przewozu. Nadzór nad tym sprawuje właściwy powiatowy, państwowy bądź graniczny inspektorat sanitarny. Prawo do sprowadzenia zwłok mają małżonkowie i krewni do czwartego stopnia pokrewieństwa. Szczątki bliskiej nam osoby sprowadzane, są w trumnie lub w urnie po uprzednim spopieleniu. W tym smutnym procesie załatwiania spraw związanych z załatwianiem formalności pomoże nam pracownik zakładu pogrzebowego. Nie jest to skomplikowane jednak w tak trudnym momencie, jakim jest pogrzeb, będzie wskazane i dobrze widziane jak zajmie się tym specjalista w tej dziedzinie. Niektóre domy pogrzebowe świadczą kompleksowe usługi sprowadzania szczątków z zagranicy, a potem przewożą je na pochowek we wskazane miejsce przez rodzinę, zachowując wszystkie standardy, potrzebne w takich wypadkach.