Zastosowania konopi w medycynie – spróbuj!

Większość ludzi na słowo konopia reaguje w odrzucającą, ponieważ konopia indyjska kojarzy im się tylko ze środkami odurzającymi. Ale ta cudowna roślina ma wiele innych zastosowań. Istnieje bardzo dużo gatunków konopi, najpopularniejsze są dwa: konopia siewna i indyjska. Ta pierwsza ma bardzo dużo zastosowań.

Od kilku tysięcy lat konopia siewna jest stosowana jako składnik do produkcji tkanin, wiele lat temu szaty z konopinyły najbardziej cenione na rynku odzieżowym, niestety nie wytrwały długo ponieważ ubrania z tkaniny konopnej są nieprzyjemne w dotyku. Również tkanina z konopii była stosowana do produkcji lin, nici, worków, żagli i sieci rybackich. Konopia siewna jest bardzo dobra w produkcji papieru, ponieważ jest bardziej wytrzymała niż zwykłe kartki papierowe i nie żółknie po jakimś czasie. Tworzywo sztuczne też można produkować z konopii, plastik, który się z niej tworzy jest biodegradowalny i bardziej wytrzymały od zwykłego.

Konopia siewna i indyjska posiada wartości zdrowotne i po konsultacji z lekarzem, można zażywać określone dawki. Zdrowotne zastosowania konopii: posiada działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwskurczowe, przeciwwymiotne, przeciwdrgawkowe, przeciwlękowy, przeciwpsychotyczny, przeciwnowotworowe, chroni i regeneruje tkankę nerwową, przeciwdziała nudnościom, pobudza apetyt, ułatwia zasypianie, jest regulatorem immunologicznym i pomaga w leczeniu objawów po odstawieniu twardych narkotyków. Kosmetyki konopne to kolejne zastosowanie tej rośliny. Kosmetyki z konopii są antybakteryjne, przeciwzapalne, terapeutyczne, regeneracyjne i przeciwtrądzikowe. Kosmetyki konopne dla cery to bardzo dobry pomysł, ponieważ bardzo dobrze ją chronią, walczą z niepożądanym trądzikiem i ją wygładzają. Przed ich stosowaniem należy skonsultować się z lekarzem by sprawdzić czy nam nie zaszkodzą.