Zastosowanie materiałów ogniotrwałych

We współczesnych czasach na rynku nie brakuje różnorodnych, niezwykle skutecznych materiałów ogniotrwałych. Jak wskazuje ich nazwa są to wysokiej jakości produkty, które to bez jakichkolwiek uszkodzeń są w stanie przetrwać bardzo wysokie temperatury.

Zastosowanie zapraw ognioodpornych

Profesjonalna zaprawa ognioodporna to produkt powszechnie wykorzystywany w branży budowlanej. Jest ona wykorzystywana do murowania kominków, grilli ogrodowych oraz budowy różnorodnych palenisk otwartych.

Zaprawa ta jest bardzo praktyczna podczas użytkowania oraz prosta do przygotowania. Fachowcy budowlani nanoszą ją na wybrane podłoże zazwyczaj za pomocą zwykłej kielni murarskiej.

Zaprawy ognioodporne charakteryzują się tym, że posiadają bardzo dobrą przyczepność oraz dobrze chwytają się do podłoża. Dzięki temu wybrany materiał budowlany, w postaci cegły czy też kamienia bardzo dobrze do siebie przylega.

Zadaniem poszczególnych materiałów ognioodpornych dostępnych powszechnie na rynku jest skuteczne zapobieganie uszkodzeniom poszczególnych materiałów oraz kumulowanie i utrzymywanie ciepła w miejscach, w których jest ono potrzebne.

Właściwości i zastosowanie mat ceramicznych

Wśród wielu materiałów ognioodpornych dużą popularnością cieszą się także maty ceramiczne. Wśród wielu istotnych zalet tych produktów można wymienić to, że świetnie dostosowują się do różnorodnych kształtów oraz są odporne na poszczególne działania chemiczne.
Ponadto posiadają one niskie kurczenie cieplne oraz wysoką wytrzymałość na rozciąganie.

Maty ogniotrwałe ceramiczne są bardzo często stosowane do pokrywania miejsc, które to są narażone na wysokie temperatury. Ponadto doskonale nadają się jako osłona miejsc szczególnie wrażliwych na gorąco oraz znalazły zastosowanie jako materiał izolacyjny.